NA CZASIE
    Musisz zainstalować Jetpack plugin i włączyć "Statystyki".

Jak co miesiąc Polska Liga Koszykówki wybiera gracza miesiąca – tym razem został nim Szwed z polskimi korzeniami, Chris Czerapowicz z Miasta Szkła Krosno.

Zawodnik zachwyca od początku sezonu nie tylko kibiców z Krosna, ale wszystkich oglądających polską ligę. W styczniu zdobywał średnio 16,3 punktu i 7,3 zbiórki na mecz, a razem ze swoimi kolegami z drużyny pokonał wszystkie drużyny, z którymi zmierzył się  w styczniu. Były to: MKS Dąbrowa Górnicza, Polfarmex Kutno, Energa Czarni Słupsk oraz AZS Koszalin. Na swoim koncie krośnianie mają razem jedenaście zwycięstw, co dało im obecnie szóste miejsce w tabeli rozgrywkowej. Beniaminek jest jak „pędziwiatr” w ekstraklasie – pierwszym sukcesem, który sobie wywalczył jest kwalifikacja do finałowego turnieju Pucharu Polski 2017 w Warszawie. Już niedługo, bo w dniach 16-19 lutego będziemy mieli okazję zobaczyć najlepszą ósemkę zespołów w walce o trofeum.

miasto szkła

Andrzej Romański

Jednak nie udałoby się tego wszystkiego osiągnąć bez ogromnego udziału Chrisa, który jest liderem nie tylko swojego zespołu. Czerapowicz, reprezentant swojego kraju, zanim trafił na nasze parkiety zdobył już dwukrotnie mistrzostwo Szwecji.  Grę 26-letniego koszykarza aż miło oglądać – jego największym atutem jest rzut z dystansu i co najważniejsze – podejmowanie trafnych decyzji w kluczowych momentach, o tym przekonał nas już nie raz. Nie należy do typu gracza – indywidualisty, wręcz przeciwnie – pomaga kolegom na parkiecie, dzieli się piłką, a kiedy trzeba pewnie działa.

Dwie solidne akcje w wykonaniu naszego zawodnika miesiąca poniżej, a my już przygotowujemy się do śledzenia poczynań najlepszych zawodników podczas Pucharu Polski!