NA CZASIE
    Musisz zainstalować Jetpack plugin i włączyć "Statystyki".

Co miesiąc Tauron Basket Liga wybiera zawodnika, który najbardziej wyróżnił się na ekstraklasowych parkietach. W styczniu został nim Michael Hicks z Polpharmy Starogard Gdański. Ciekawostką jest, że ten zawodnik od niedawna może pochwalić się nie tylko oficjalnym zegarkiem #tblpl marki Festina, ale też polskim paszportem. Po rocznej przerwie od zawodowej koszykówki Michael jest obecnie najlepszym graczem starogardzkich Kociewskich Diabłów i – jak widać było w styczniu – nie tylko tej drużyny.

Danny Gibson – najlepszy gracz lutego – swoją przygodę z polską ligą rozpoczął w 2013 roku w WKS Śląsk Wrocław. Niestety nie spędził w tym zespole zbyt wiele czasu – uniemożliwiła to poważna kontuzja zerwania ścięgna Achillesa. Danny rozegrał tylko 18 spotkań we wrocławskich barwach ze średnią 12,7 punktu. Jeszcze przed kontuzją udało mu się jednak sięgnąć po Puchar Polski, co było dużym sukcesem dla odradzającej się drużyny z Wrocławia. W kolejnym sezonie reprezentował Rosę Radom, z którą walczył o brązowy medal Mistrzostw Polski (ostatecznie jego ekipa stanęła poza podium).

Andrzej Romański / PLK.pl

Andrzej Romański / PLK.pl

Aktualnie Amerykanin rozgrywa najlepszy sezon w swojej karierze w Toruniu. Pod wodzą trenera Jacka Winnickiego zespół zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli Tauron Basket Ligi i rundę play-off ma właściwie zapewnioną. Polski Cukier Toruń to z pewnością drużyna, która w tym sezonie chce sięgnąć po najwyższe cele – nawet medal. Czy tym razem Danny Gibson poprowadzi swój zespół do sukcesu, czy też ponownie będzie musiał obejść się smakiem? Wiemy na pewno, że zarówno sam zawodnik, jak i cała ekipa z Torunia udowadniają z miesiąca na miesiąc, że są niezwykle ambitni i waleczni.

Postawa Gibsona w lutym dała mu tytuł najlepszego zawodnika miesiąca. Zdobywał średnio aż 21,3 punktu, 6,8 asysty i 4,5 zbiórki, co składało się na eval na poziomie 23,5. Co ważne – jego zespół wygrał wszystkie cztery spotkania w rozgrywkach TBL. Kto powtórzy jego osiągnięcia w marcu?

Tekst: Dominika Kuchta

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany