NA CZASIE
    Musisz zainstalować Jetpack plugin i włączyć "Statystyki".

 Na początku każdego miesiąca wybierany jest najlepszy zawodnik, który wyróżnił się w minionych czterech tygodniach. W kwietniu został nim Nemanja Jaramaz z Anwilu Włocławek. 

Podopieczni trenera Igora Milicicia wywalczyli pierwsze miejsce w tabeli w rundzie zasadniczej i zmierzą się w ćwierćfinale fazy play-off z Energą Czarnymi Słupsk, którzy zajęli ósme miejsce – to kolejny powód do dumy dla ekipy z Włocławka, ale nie ostatni. 

Szczególnie dobrym miesiącem dla włocławian był kwiecień. Pokonanie czołówki polskiej ligi: Stelmet BC Zielona Góra, BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski, Polski Cukier Toruń, Rosa Radom, a także Trefl Sopot i  PGE Turów Zgorzelec to dopiero część wyróżnień dla Anwilu. Co roku szkoleniowcy wszystkich zespołów Polskiej Ligi Koszykówki wybierają najlepszą piątkę sezonu zasadniczego wraz z trenerem. Tę nagrodę otrzymał zarówno Nemanja Jaramaz , który został wybrany do pierwszej piątki PLK, a także Igor Milicić, jako najlepszy trener PLK. Pozostali, którzy otrzymali najwięcej głosów to Shawn King – najbardziej wartościowy zawodnik ligi, Krzysztof Szubarga – najlepszy polski zawodnik, Michał Sokołowski – najlepszy zawodnik w obronie, Vladimir Dragicewić – wybrany do pierwszej piątki. 

Nemanja w poprzednim miesiącu zdobywał średnio 14,2 punktu, 3,7 zbiórki i 3 asysty, tworząc eval 14,5. Zawodnik już wcześniej występował na polskich parkietach w barwach PGE Turowa Zgorzelec w sezonach 2013/2014 i 2014/2015, ale zdecydowanie te rozgrywki pod okiem chorwackiego trenera były jego najlepszymi. 

Dominika Kuchta – www.dominikakuchta.pl

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany