NA CZASIE
    Musisz zainstalować Jetpack plugin i włączyć "Statystyki".

Kolejny sezon zbliża się wielkimi krokami. W rozgrywkach Tauron Basket Ligi prawdopodobnie weźmie udział 18 zespołów: 17 drużyn znanych nam z poprzedniego sezonu + beniaminek Miasto Szkła Krosno. Dlaczego prawdopodobnie? Ponieważ do 15 lipca zainteresowane kluby muszą złożyć odpowiednie dokumenty w sprawie przystąpienia do rozgrywek. Niektóre zespoły już domykają składy, natomiast inne jeszcze są w trakcie prowadzenia rozmów z zawodnikami. Kto zostaje, kto wróci, kto zmienia klub?

Z pewnością w Polpharmie Starogard Gdański zostanie czterech zawodników z minionego sezonu: Michael Hicks – jedna z czołowych postaci zespołu, najlepszy strzelec. Marcin Flieger, Uros Mirković oraz Łukasz Diduszko również będą nadal reprezentować barwy Polpharmy. Nowymi zawodnikami są: młody rozgrywający z Rosy Radom, Jakub Schenk, a także Karol Michałek i Tomasz Krzywdziński.

Hicks W klubie z Dąbrowy Górniczej kontrakty przedłużyli: Sam Dower, Przemysław Szymański oraz Piotr Pamuła. Natomiast nowymi twarzami będą: Witalij Kowalenko – w poprzednim sezonie grał w WKS Śląsk Wrocław oraz Jakub Parzeński – wychowanek Śląska, który ostatni sezon spędził w Asseco Gdynia. Zespół wzmocnią również Bartłomiej Wołoszyn oraz Maciej Kucharek.

Łukasz Majewski opuszcza King Wilki Morskie i wraca do ekipy z Ostrowa. Z klubem nie rozstaną się: Tomasz Ochońko, Christo Nikołow, Adam Kaczmarzyk i Mateusz Zębski.
Natomiast w Szczecinie pod wodzą trenera Marka Łukomskiego zostaje Russell Robinson. Nowymi nabytkami są: Norbert Kulon oraz Craig Sword.

W Treflu Sopot będziemy oglądać Artura Mielczarka, który ostatnie cztery sezony spędził w AZS Koszalin oraz Jakuba Karolaka – przywędrował na północ z Turowa Zgorzelec. W Sopocie zostaje młody Grzegorz Kulka.
Sebastian Kowalczyk – obiecujący talent zostawia Asseco Gdynia i w kolejnym sezonie będzie grał w Polfarmexie Kutno. W klubie pozostają na pewno: Jarek Jarecki, Mateusz Bartosz oraz Grzegorz Grochowski.

Jednak Asseco nie pozostanie bez dobrych wzmocnień: Krzysztof Szubarga – doświadczony zawodnik i były reprezentant Polski oraz Filip Put, który występował w MKS Znicz Basket Pruszków w pierwszej lidze – obaj wystąpią w barwach gdyńskich.

Polski Cukier Toruń pozostawia w swoim składzie Krzysztofa Sulimę oraz Aleksandra Perkę. Do nich dołączy brat Łukasza Diduszki – Bartosz, który rozegrał świetny sezon w ekipie z Włocławka.

Mamy nadzieje, że pamiętacie Darrella Harrisa? Zawodnik wraca do AZSu Koszalin, a za nim powraca również Piotr Stelmach. Ekipę trenera Piotra Ignatowicza wzmocnią na pewno Jakub Zalewski i Daniel Wall.

Możliwość sprawdzenia się w Anwilu Włocławek dostał Kacper Młynarski – ostatni okres swojej kariery spędził w Siarce Tarnobrzeg – a także Paweł Leończyk i Josip Sobin.

Do Turowa Zgorzelec powraca Robert Tomaszek, kapitan włocławskiej ekipy w minionym sezonie. Zostaje w drużynie Kirk Archibeque, a dołączy Kacper Borowski.

Gwardia trzech zawodników: Jerel Blassingame, Jarosław Mokros i Grzegorz Surmacz ze Słupska nadal będą razem reprezentować Czarnych w kolejnym sezonie.

W Siarce Tarnobrzeg pojawią się: Krzysztof Jakóbczyk i Michał Musijowski. Natomiast w zespole z Krosna pewne jest, że na parkiecie zobaczymy Royce’a Woolridge’a.

Nowi trenerzy?
W AZS Koszalin prowadzić drużynę będzie wspomniany wcześniej Piotr Ignatowicz. Nowym trenerem TBV Startu Lublin będzie Andrej Žakelj. W Stelmecie BC Zielona Góra władzę po Saso Filipovskim przejął Artur Gronek, a w Asseco Gdynia były zawodnik – Przemysław Frasunkiewicz.

Jak widać, nowy sezon szykuje wiele zmian, ale co najważniejsze to tylko mała namiastka tego. Czekamy na resztę „nowości”, a przede wszystkim na zobaczenie starych twarzy w nowych strojach oraz tych całkiem nowych jak mierzą się na parkietach ekstraklasy w sezonie 2016/2017.

Dominika Kuchta
(dominikakuchta.pl)

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany