NA CZASIE
    Musisz zainstalować Jetpack plugin i włączyć "Statystyki".

Za naszą reprezentacją pięć rozegranych meczów i cztery zwycięstwa. Ostatnie spotkanie kadra Mike’a Taylora zagra w Estonii w sobotę 17 września i to właśnie tam dowiemy się kto awansuje na Mistrzostwa Europy 2017.

Świetny początek!
Po wygranej w pierwszym meczu z reprezentacją Portugalii we Włocławku mogliśmy cieszyć się z drugiego wysokiego zwycięstwa – 97:79 na Białorusi! To nie koniec dobrej passy Polaków – po kilku dniach w Lublinie Maciej Lampe wraz z drużyną udowodnili, że są słusznie nazywani faworytami. Trzeci mecz i trzecia wygrana z Estonią 78:64. Atmosfera po zwycięstwach urosła w siłę, a pokonanie Portugalii na wyjeździe bez naszego najlepszego strzelca – Macieja Lampego było formalnością.

polska22

4:0 i ostatni domowy mecz w Toruniu
W minioną środę #KoszKadra w ostatnim meczu kwalifikacyjnym zmierzyła się ponownie z Białorusią. Miał to być łatwy mecz, po którym świętowalibyśmy pewny już awans do EuroBasketu 2017. Tak miało być, ale sport bywa nieprzewidywalny. Ku zaskoczeniu wszystkich lepsi w rundzie rewanżowej okazali się reprezentanci Białorusi wygrywając w Arenie Toruń 76:57. Co więcej – tego dnia Biało-Czerwoni nie mieli szczęścia, przegrana mniejszą ilością punktów nie oddaliłaby nas tak od awansu z pierwszego miejsca.
– Za trzy dni mamy kolejny mecz. Musimy o spotkaniu z Białorusią jak najszybciej zapomnieć, odbudować się. Mamy wszystko na wyciągnięcie ręki. Na pewno będziemy dawali z siebie wszystko w najbliższą sobotę – mówi kapitan drużyny, Adam Waczyński.

Już w najbliższą sobotę odbędzie się ostatni mecz z udziałem Polaków w kwalifikacjach do EuroBasketu 2017, w którym podejmą Estonię na terenie rywali. Tak jak w trakcie meczu krzyczał do kolegów z drużyny Robert Skibniewski: „Samo się nie zrobi!” – tak właśnie zawodnicy muszą podejść do ostatniego spotkania. Jak to się mówi – porażki potrafią zmobilizować najbardziej, więc z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie naszego awansu w sobotę! Dawaj POLSKA!

Mike Taylor nie bez powodu ze spokojem i optymizmem powiedział po meczu: – Mimo wszystko jesteśmy w świetnej pozycji, żeby osiągnąć swoje cele i zakwalifikować się do EuroBasketu 2017.

Dominika Kuchta
(dominikakuchta.pl)

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany