NA CZASIE
    Musisz zainstalować Jetpack plugin i włączyć "Statystyki".

Kwietniowe mecze – ostatnie w gonitwie za play-off same w sobie są emocjonujące, ale tym razem forma zawodników, nierozstrzygnięte do samego końca wyniki, wyrównane spotkania i mnóstwo drużyn starających się o szczęśliwą „ósemkę” dostarczają jeszcze więcej wrażeń. 

 

Ramię w ramię idą Stelmet BC Zielona Góra i Anwil Włocławek – teraz już mistrz Polski sam nie okupuje pierwszego miejsca w tabeli. Kolejni faworyci to: BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski, Polski Cukier Toruń, Rosa Radom, MKS Dąbrowa Górnicza, Energa Czarni Słupsk czy Polpharma Starogard Gdański. To zespoły zajmujące kolejno osiem pierwszych miejsce na dzisiaj, ale wciąż jeszcze walczą PGE Turów Zgorzelec, Trefl Sopot oraz Miasto Szkła Krosno. A może nawet King Szczecin dogoni rywali? Po ostatnim meczu, w którym zwyciężyli z Miastem Szkła 105:78 pokazali, że jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa! Już za około trzy tygodnie te wątpliwości wyjaśnią się i poznamy pary fazy play-off. 

Mecz w Toruniu pomiędzy Polskim Cukre, a gośćmi z Gdyni pokazał, że w tej lidze – tak jak w NBA – nawet na osiem sekund przed końcem wynik może diametralnie ulec zmianie. Taką przyjemność mieli kibice w minioną sobotę, kiedy Twarde Pierniki w osiem sekund odrobiły pięć punktów doprowadzając do dogrywki i ostatecznie wygrywając jednym punktem. Oby więcej takich spotkań! 

 

Na podsumowanie poprzedniego miesiąca – najlepszym graczem marca został Aaron Johnson z BM Slam Stali Ostrów Wlkp. Zespół prowadzony przez trenera Emila Rajkovicia  na czele z Johnsonem, który zdobywał średnio 14 punktów i 11,3 asysty  na mecz, nie poniósł w marcu żadnej porażki.

 

Na którym miejscu skończy sezon zasadniczy? Czy zaskoczy głównych pretendentów do tytułu! Nie możemy się doczekać ostatecznych rozstrzygnięć!

Dominika Kuchta

(dominikakuchta.pl)

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany