NA CZASIE
    Musisz zainstalować Jetpack plugin i włączyć "Statystyki".

Lider – Polski Cukier Toruń wciąż na pierwszym miejscu w tabeli, chociaż już bez tytułu „niepokonanej drużyny”. 8 stycznia zespół trenera Jacka Winnickiego uległ mistrzowi Polski z Zielonej Góry 83:67. Pogromcy torunian są z bilansem 11-3 coraz bliżej w tabeli. Nieoczekiwanie po styczniowym zwycięstwie Rosy Radom z Anwilem Włocławek oraz beniaminka z Krosna w Dąbrowie Górniczej na podium wskoczył Trefl Sopot. Anthony Ireland wraz z Nikolą Markoviciem poprowadzili sopocian do dziewięciu zwycięstw – tyle samo na koncie mają również zawodnicy Igora Milicica. W czołówce cały czas utrzymują się PGE Turów Zgorzelec, Rosa Radom oraz Miasto Szkła Krosno.

 

blog

fot. Andrzej Romański

 

 

Drużyna na plus  

Znany w Polsce Emil Rajković przejął drużynę BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski od Zorana Sretenovicia i całkowicie odmienił jej losy. Skok z dołu tabeli do samego środka mówi sam za siebie.  

 

Ostry spadek

To miano należy się Enerdze Czarnym Słupsk, niekoniecznie z winy gry. Dążąca po medale ekipa Czarnych Panter boryka się z problemami wewnątrz klubu i odejściem m.in. Jerela Blassingame’a. Mimo tego w pierwszym meczu po Nowym Roku dali nadzieję sobie i kibicom wygraną z prężnie rozwijającymi się Wilkami w Szczecinie.  

Polfarmex Kutno u dołu tabeli – kolejne przegrane mecze doprowadziły do zmiany trenera. Krzysztof Szablowski objął stery w Kutnie. Klub mający jednego z najlepiej rzucających w lidze – Dardana Berishę obecnie może pochwalić się tylko trzema zwycięstwami. Czy wyjdą na prostą i wrócą na należne im miejsce? 

 

Niezmiennie na minus  

Siarka Tarnobrzeg i TBV Start Lublin wciąż zajmują końcowe miejsca w rozgrywkowej tabeli. Kto z nich jako pierwszy zdobędzie trzecie zwycięstwo w tym sezonie? 

 

 Coraz bliżej Finał Pucharu Polski w Warszawie i faza play – off. Prawdziwa walka o konkretne miejsca już wkrótce! 

 

Dominika Kuchta 

(dominikakuchta.pl) 

 

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany