NA CZASIE
    Musisz zainstalować Jetpack plugin i włączyć "Statystyki".

Która z drużyn jest niepokonana, a która ustawia się w kolejce do spadku? Kto zaskoczył, a kto zawiódł? Czas na podsumowanie pierwszego miesiąca rozgrywek polskiej ekstraklasy!

Kompletem zwycięstw w miniony weekend mogli cieszyć się koszykarze trenera Jacka Winnickiego, którzy na swoim koncie mają wygrane z dwiema silnymi ekipami: Rosą Radom i MKS Dąbrowa Górnicza, a także ze Stalą Ostrów Wlkp. oraz Treflem Sopot. Co ciekawe najlepszym strzelcem jest Polak – Bartosz Diduszko. Drugim zespołem z taką liczbą zwycięstw, ale także jedną porażką jest drużyna Mistrzów Polski – Stelmet Zielona Góra. Gra podopiecznych Artura Gronka nie prezentuje się tak efektownie jak w poprzednim sezonie, gdzie królował Mateusz Ponitka, a najtrudniejsi przeciwnicy dopiero przed nimi. Jedyny przegrany mecz dotychczas to walkower z Polfarmexem Kutno. Emocje, niedopatrzenie, a może zwykła nieznajomość przepisów? Stelmet Zielona Góra przyjechał na mecz do Kutna z pięcioma miejscowymi zawodnikami. Regulamin wyraźnie mówi, że powinno być ich sześciu – ekipa zielonogórska otrzymała 60 minut czasu na dowiezienie gracza, ale tak się nie stało.

Nie jest zaskoczeniem, że kolejni w tabeli to PGE Turów Zgorzelec, MKS Dabrowa Górnicza oraz Rosa Radom. Trzy mocne ekipy, które ustawiają się w kolejce po medal. Z takim samym bilansem (3:2) jak MKS oraz Rosa zaskoczył wszystkich beniaminek – Miasto Szkła Krosno. Zawodnicy zaskakują z meczu na mecz efektownymi akcjami, jednak w ostatnim starciu z Anwilem doświadczenie tych drugich poprowadziło włocławian do zwycięstwa. Wspomniana drużyna z Włocławka ma na swoim koncie po dwa wygrane i przegrane mecze. Tak samo prezentuje się Energa Czarni Słupsk na czele z Jerelem Blassingamem, King Szczecin, Polfarmex Kutno, Polpharma Starogard Gdański oraz dwie trójmiejskie ekipy. Dwa pierwsze zespoły to raczej faworyci w rywalizacji o fazę play-off, natomiast pozostałe czeka równa walka.

2
Pozytywną drużyną jest z pewnością Asseco Gdynia, która charakteryzuje się samymi Polakami w składzie, jak również stawianiem na młodzież pod przewodnictwem Przemysława Frasunkiewicza.

AZS Koszalin jak na razie rozegrał dwa spotkania, z czego jedno wygrał – czekamy na dalszy rozwój sytuacji. Co będzie z BM Slam Stal Ostrów Wlkp. po zmianie trenera? Dotąd mogą pochwalić się zaledwie jednym zwycięstwem i to z najsłabszą drużyną Siarką Tarnobrzeg. Niestety do grona słabych dołączył również TBV Start Lublin, który nie może pochwalić się żadnym zwycięstwem.

Faworyci powoli się kreują, jednak jak wiemy sport bywa nieprzewidywalny. To dopiero pierwszy miesiąc – cztery kolejki za nami, a przed nami jeszcze aż dwadzieścia sześć!

Tekst: Dominika Kuchta
(dominikakuchta.pl)

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany