NA CZASIE
    Musisz zainstalować Jetpack plugin i włączyć "Statystyki".

8 października w Krośnie rozegrany został mecz otwierający sezon 2016/2017 pomiędzy gospodarzami i Rosą Radom. Ci pierwsi będą mieli okazję do pokazania się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Beniaminek w tym meczu został pokonany przez silną drużynę trenera Wojciecha Kamińskiego, ale już trzy dni później zrehabilitował się i pokonał AZS Koszalin na swoim parkiecie w meczu drugiej kolejki. Pierwsze zwycięstwo za krośnianami – ciekawe jak pokażą się w gdyńskiej hali przeciwko Asseco?

Pierwsza kolejka zawsze budzi wiele emocji, ale trzeba pamiętać, że po jednym meczu ciężko wyciągnąć jakiekolwiek wnioski. Sport bywa nieprzewidywalny, a co najważniejsze nie zapowiada się, aby było inaczej w tym sezonie koszykarskim!

Największym zaskoczeniem na rozpoczęcie ligi była jednopunktowa przegrana faworytów: Anwilu Włocławek oraz Energi Czarnych Słupsk. Załoga Igora Milicica uległa w Starogardzie Gdańskim Polpharmie, natomiast Czarni na swoim parkiecie nie zdołali powstrzymać zawodników Polfarmexu. Obie ekipy farmaceutów mogły cieszyć się z pierwszego zwycięstwa, jednak drużyny z Włocławka i ze Słupska z pewnością dążą do medali i te mecze były dla nich rozgrzewką. Imponujący start MKSu z Asseco. 25:5 – taki początek zafundowali gospodarze swoim rywalom. Później bez problemu kontrolowali sytuację na parkiecie, a trzeba podkreślić, że budowa składu w Dąbrowie Górniczej nie została jeszcze zakończona!

Łukasz Wiśniewski i Bartosz Diduszko poprowadzili do zwycięstwa Polski Cukier Toruń, który wygrał z tajemniczą Stalą z Ostrowa. Ci drudzy pomimo dwóch przegranych meczów na starcie jeszcze pokażą na co ich stać. King Szczecin zapewnili sobie solidną wygraną z TBV Start Lublin. Natomiast niespodzianki nie było w Sopocie – tam pewnie zwyciężyli mistrzowie Polski. Z kolei z rywalem z Tarnobrzega poradzili sobie gracze PGE Turowa.

Na to, aby powiedzieć kto prezentuje się najlepiej na tle innych jest zdecydowanie za wcześnie. Niektórzy obudzą się w późniejszych spotkaniach, inni zasną. Wyrównane mecze i gwiazdy w każdym zespole z pewnością namieszają w obecnym sezonie!

Dominika Kuchta
(dominikakuchta.pl)

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany