NA CZASIE
    Musisz zainstalować Jetpack plugin i włączyć "Statystyki".

 

Możemy – wręcz musimy – być dumni z pierwszego Polaka, który walczył ze swoją drużyną Gonzaga Bulldogs w finale rozgrywek NCAA! Jest to pierwszy w historii tej uczelni sukces, w którym duży udział miał nasz reprezentant Polski. 

 

fot. Andrzej Romański

fot. Andrzej Romański

 

Wielkim powodem do radości już był awans do Final Four NCAA, ale ekipa Karnowskiego udowodniła, że stać ich na jeszcze więcej dochodząc tym samym do wielkiego finału. Tam jednak wyższość pokazała North Carolina, która pokonała rywali 71:65. Przemek rozegrał bardzo dobre spotkania, jako center w ostatnim meczu zdobył dziewięć punktów i dziewięć zbiórek. To z pewnością ułatwi mu drogę do NBA. 

 

Rozgrywki NCAA od zawsze budziły wiele emocji, w Stanach to właśnie tam króluje prawdziwa atmosfera meczowa. Występ i sukces Polaka zebrał przed telewizorami mnóstwo rodaków, którzy nawet jeśli nie pasjonują się akademicką ligą – tej nocy kibicowali torunianinowi. 

To nie koniec dobrych wieści! Przemek Karnowski został wyróżniony nagrodą Kareema Abdul-Jabbara, którą przyznaje się najlepszym środkowym w rozgrywkach NCAA w Stanach Zjednoczonych. Warto wspomnieć, że poprzedni zdobywcy tej nagrody – Frank Kaminsky i Jakob Poeltl  obecnie grają w NBA. Czy to dobry znak dla kolejnego Polaka w najlepszej lidze świata? 

 

Z pewnością ten sezon należał do bardzo udanych dla naszych reprezentantów grających za granicą. Marcin Gortat rozpoczyna fazę play-off w NBA i notuje naprawdę dobre statystyki na swoim koncie. Czy jego śladem pójdzie finalista NCAA?

 

Dominika Kuchta

(dominikakuchta.pl)

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany