NA CZASIE
    Musisz zainstalować Jetpack plugin i włączyć "Statystyki".

Robert Skibniewski, 33 – letni reprezentant naszego kraju w grudniu zakończył współpracę z Anwilem Włocławek i został oficjalnie zawodnikiem drużyny trenera Marka Łukomskiego – King Szczecin.

„Skiba” miniony sezon spędził również w Anwilu. Wcześniej występował w barwach klubów ze Świecia, Zgorzelca, Starogardu Gdańskiego, Koszalina oraz Wrocławia – tam zaliczył swój debiut na ekstraklasowych parkietach i w Eurolidze. Grał również w Czechach i na Słowacji. Robert tak jak mawiał podczas zgrupowań kadry: „oddaje reprezentacji serce” – tak też robi podczas każdego spotkania w sezonie dla swojej drużyny. Przejście tego zawodnika do drużyny z Włocławka wywołało niezadowolenie, szczególnie wśród wrocławskich kibiców ze względu na legendarną „Świętą Wojnę” (tak nazywane są od lat mecze pomiędzy Śląskiem Wrocław i Anwilem Włocławek). Jednak tak, jak na profesjonalistę przystało – Skiba oddał serce nie Włocławkowi, a drużynie, w której grał.

Na czyje miejsce wskoczył w nowym zespole?

Skibniewski jest obecnie jednym z trzech rozgrywających w Szczecinie, obok Russella Robinsona i Norberta Kulona, ale już niedługo ma pozostać drugim i jednym zmiennikiem zagranicznej „jedynki”. W zespole Igora Milicica zdobywał średnio 5,9 punktu oraz 3,4 asysty na mecz. Jak odnajdzie się w ostatnio bardzo dobrze prezentującym się zespole z północy?
Debiut z głowy i to udany!

skiba14 grudnia Wilki zmierzyły się w Gdyni ze słynną drużyną Polaków pod wodzą byłego ich lidera, a obecnie trenera – Przemysława Frasunkiewicza. Spotkanie zakończyło się wynikiem 84:75 na korzyść gości, a w tym udanym występem Skiby – 9 punktów i 4 asysty. Do końca sezonu pozostało jeszcze kilka miesięcy, a szczecinianie są obecnie na szóstym miejscu w tabeli z bilansem siedmiu zwycięstw i pięciu porażek. Jest to z pewnością drużyna walcząca o miejsce w turnieju finałowym Pucharu Polski w lutym i o fazę play-off.

Dominika Kuchta
(dominikakuchta.pl)

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany