NA CZASIE
    Musisz zainstalować Jetpack plugin i włączyć "Statystyki".

Igrzyska Olimpijskie to zawsze wielkie wydarzenie. To także największa impreza sportowa świata, która w tym roku będzie gościła w słonecznej Brazylii, a dokładnie w Rio de Janeiro. Oprócz dopingowania naszych w lekko-atletyce będziemy śledzić także to, co dziać się będzie w Carioca Arena 1, która posiada ponad 38 tysięcy metrów kwadratowych.

Wszystko zaczyna się już szóstego sierpnia od spotkania Australii z Francją. Tego samego dnia zmierzą się także reprezentacje Chin i USA, które miały już okazję zagrać dwukrotnie w Stanach Zjednoczonych. Trzecim spotkaniem rozpoczynającym walkę o medale będzie pojedynek Wenezueli z Serbią. Cały kalendarz możecie sprawdzić na oficjalnej stronie imprezy: [link]

GRUPY

Argentyna to ostatni team, który przerwał dominację USA w turnieju olimpijskim wygrywając zmagania podczas Igrzysk w Atenach w roku 2004. Argentyńczycy zdobyli także brąz w Pekinie, a w Londynie zajęli czwarte miejsce.

Australia po razy trzynasty będzie uczestniczyć w gronie zespołów walczących o medale na parkietach olimpijskich. Najbliżej podium byli w Seoulu, Atlancie i Sydney zajmując 4. miejsce.

Gospodarze turnieju – Brazylia aż 14 razy kwalifikowała się do Olimpiady, a trzykrotnie udawało im się zdobyć brązowy medal (w roku 1948 na Igrzyskach w Londynie, w 1960 w Rzymie oraz w Tokio w roku 1964. Brazylijczycy mogą pochwalić się także złotem zdobytym w roku 1959 oraz 1963.

Chińczycy dziesięć razy występowali na parkietach Olimpijskich, tegoroczne zakwalifikowanie się do turnieju to ósmy występ z rzędu. Najlepszym wynikiem było 8 miejsce w Atlancie, Atenach i Pekinie. Chiny to absolutny lider w Azji pod względem zdobywanych tytułów.

Najlepsze czasy reprezentacji Chorwacji przypadają na lata dziewiędziesiąte, kiedy to w Barcelonie udało im się zdobyć srebro. Chorwaci zdobyli także brąz na Mistrzostwach Świata w 1994 oraz dwa Mistrzostwa Europy w roku 1993 oraz 1995. Wracają do turnieju Olimpijskiego po nieobecności na Igrzyskach w Londynie.

Na reprezentację Francji kibice musieli czekać aż do samego końca. Drużyna trójkolorowych jako ostatnia zakwalifikowała się do Igrzysk i to ich dziewiąty udział w historii tego turnieju. Francuzi wygrali srebro w Londynie podczas Igrzysk w roku 1948 oraz pamiętnych w Sydney z roku 2000. Do sukcesów trzeba też dołożyć mistrzostwo Europy z 2013 i trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata.

Litwini po raz szósty na Igrzyskach. Reprezentacja wygrała brąz w Barcelonie, w Atlancie, a także w Sydney. Litwa posiada także trzy Europejskie tytuły oraz brązowy medal na Mistrzostwach Świata.

To drugi udział Nigerijczyków na Olimpiadzie. Na ostatniej tego typu imprezie w Londynie zajęli dziesiąte miejsce. Reprezentacja Nigerii zakwalifikowała się do imprezy wygrywając tytuł na swoim kontynencie w roku 2015.

Amerykanów raczej przedstawiać nie trzeba. Podium w 14 z 17 występów na Igrzyskach to dość owocna kolekcja. Stany posiadają także pięć tytułów mistrzowskich.

Hiszpanie wygrywali ostatnio same srebra. Było to przy okazji Igrzysk w Pekinie, Londynie oraz w Los Angeles. W 2006 roku zdobyli także Mistrzostwo Świata oraz trzy Europejskie tytuły.

Przeczytałeś-artykuł

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany