NA CZASIE
    Musisz zainstalować Jetpack plugin i włączyć "Statystyki".

Historia lubi się powtarzać – to powiedzenie idealnie pasuje jako podsumowanie Mistrzostw Europy do lat 20 oraz do lat 18 dla naszych kadrowiczów.

Reprezentacja Polski U18 rozpoczęła zmagania o awans do Dywizji A w Skopje od przegranej w meczu z Węgrami. Porażki lubią mobilizować i tak też było w przypadku podopiecznych trenera Andrzeja Kierlewicza. Kolejne mecze w fazie grupowej Polacy wygrali i awansowali z drugiego miejsca do ćwierćfinału Mistrzostw Europy z bilansem 4:1. Nie trafili jednak na łatwego rywala, a faworyzowaną Czarnogórę, z którą pomimo ambitnej walki przegrali 75:53. Półfinał otworzył się dla Czarnogórców, natomiast nasi musieli pożegnać się z awansem do elity w swojej kategorii wiekowej. W meczu o 5. miejsce reprezentacja Polski zmierzyła się z Belgią, której uległa kończąc zmagania na Mistrzostwach Europy Dywizji B na szóstym miejscu.

PZKosz

PZKosz

Kilka dni wcześniej rozgrywki na Mistrzostwach Europy Dywizji B zakończyła również nasza reprezentacja do lat 20. Po trzech wygranych i jednym przegranym meczu Polacy awansowali z drugiego miejsca w grupie do ćwierćfinału, w którym zmierzyli się również z Czarnogórą. Wynik przesądziła ostatnia kwarta, w której podopieczni Arkadiusza Miłoszewskiego nie dali rady odrobić strat i ulegli niepokonanym rywalom. Tym samym utracili szansę na awans do Dywizji A. Po wygranej z reprezentacją Wielkiej Brytanii kadra U20 miała szansę na piątą pozycję, jednak ostatecznie zakończyła Mistrzostwa Europy na szóstym miejscu po przegranej z Bośnią i Hercegowiną. Nasze silne kadry młodzieżowe z przyszłościowymi nazwiskami i bardzo dobrze przygotowanym sztabem szkoleniowym okazały się jeszcze za słabe na grę w elicie – dywizji A na Mistrzostwach Europy. Możliwe, że gdyby nie ten jeden przegrany mecz w fazie grupowej i ewentualne wyjście z pierwszego miejsca do ćwierćfinału – nie trafiając na Czarnogórę – przyniosłoby nam zupełnie inny wynik. Jednak na „gdybanie” w koszykówce nie ma miejsca, a o awans do Dywizji B Polscy reprezentanci będą walczyć za rok.

PZKosz

PZKosz

Co ciekawe – awans do dywizji A Mistrzostw Europy U18 i U20 wywalczyła Czarnogóra. Można powiedzieć, że przegraliśmy w obu przypadkach w ćwierćfinale ze zwycięzcami dywizji.

Dominika Kuchta
(dominikakuchta.pl)

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany