NA CZASIE
    Musisz zainstalować Jetpack plugin i włączyć "Statystyki".

Zawodnik BM Slam Stali Ostrów Wlkp. został wyróżniony przez Polską Ligę Koszykówki najlepszym zawodnikiem lutego. Dlaczego?  

 

Wszystkie wygrane spotkania w miesiącu ze swoją drużyną, średnio 15,3 zdobyczy punktowych i 12,5 zbiórek, a także wysoki wskaźnik eval – 25,8. Imponujące wyniki zanotował właśnie Shawn King. 34-letni reprezentant państwa Saint Vincent i Grenadyny wzmocnił ekipę z Ostrowa w listopadzie, gdzie ster nad zespołem przejął po Zoranie Sretenoviciu – Emil Rajković. Ostrowianie poszukiwali solidnej doprawy do silnego duetu podkoszowego jakim są Szymon Szewczyk i Robert Tomaszek. Obecnie wraz z Shawnem Kingiem tworzą trio, które zdominowało już niejedną drużynę z czołówki tabeli. W poprzednim sezonie King był jednym z najlepiej zbierających ligi VTB, a przywędrował do Polski prosto z Francji, gdzie rozpoczynał sezon grając w barwach klubu wraz z Aronem Celem – reprezentantem Polski.  

 

 

Z końca tabeli na 4. miejsce…   

Faza Play – Off coraz bliżej, a w tabeli rozgrywkowej jeszcze większe niespodzianki. BM Slam Stal jest największą z nich w ostatnim czasie. W lutym nie tylko uległy im takie zespoły jak Siarka Tarnobrzeg, ale również Trefl Sopot, Polpharma Starogard Gdański czy King Szczecin. Zdecydowanie ten zespół, na czele z laureatem tytułu najlepszego zawodnika miesiąca, może dużo namieszać w walce o upragnioną pierwszą ósemką, która grać będzie o mistrzostwo Polski.

 

Dominika Kuchta

dominikakuchta.pl

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany